Швець Олександр Юрійович

Доктор фізико-математичних наук, професор, академік АН ВШУ.

З 1997 р. працює на кафедрі математичної фізики (зараз математичної фізики та диференціальних рівнянь) НТУУ "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського". Читає лекції на фізико-математичному факультеті з дисциплін "Теорія динамічних систем", "Детермінований хаос". Керівник семінару "Сучасні проблеми нелінійної динаміки".

Коло основних наукових інтересів пов'язане з теорією детермінованого хаосу та теорією динамічних систем з обмеженим збудженням (неідеальних динамічних систем). Одним з перших у світі початків дослідження хаотизації неідеальних динамічних систем. Серед основних наукових результатів можна відмітити:

1. Доведення існування детермінованого хаосу в ряді маятникових, електропружних та гідромеханічних системах з обмеженим збудженням.

2. Відкриття нових сценаріїв переходу до хаосу.

3. Побудова та опис нових видів дивних атракторів.

4. Дослідження впливу факторів запізнювання на генерацію хаосу в неідеальних динамічних системах.

Є автором 215 наукових публікацій, у тому числі трьох монографій. Більше 80 статей опубліковані в провідних міжнародних наукових журналах. Багато разів виступав з доповідями на престижних міжнародних наукових конгресах і конференціях.

Має h-індекс 17

aleksandrshvetskpi@gmail.com